Lajme

Garda Kombëtare e “Ballit Kombëtar” – Komunikatë PDF Print E-mail
04 Korrik 2007
Garda Kombëtare e “Ballit Kombëtar” e cila duke besuar dhe duke dashur që mos të jetë ajo që do të ndikojë në keqësimin e situatës aktuale politike e cila ka kapluar vendin tonë është tërhjek me të gjithë ushtarët e vet në vitin 2000 që i kishte të sistemuar në të gjitha strukturat ushtarake të UCK-së. Duke dashur që çështja jonë të zgjidhej karshi asaj që thuhej se pas 3 viteve populli do të vendos për fatin e vet. Garda Kombëtare duke analizuar situatën e krijuar tash kur vetëm Kosova po shkon drejt ndarjes dhe drejt humbjes së identitetit kombëtarka shpallë mobilizimin e përgjithshëm të të gjithë ushtarëve dhe Komandantëve të cilët ishin të dëshmuar në luftrat e zhvilluara në Kosovë, Luginë të Preshevës dhe Ilirid. Falenderojmë vëllezërit në Shqipëri që na hapën dyert për të filluar me përgaditjen e formacioneve ushtarake që do të jenë vigjilent karshi situatës e cila po shkon drejt tendosjes. Të gjithë ata që do të shkelin mbi gjakun e  Dëshmorëve duhet të dijn se nuk do ti pret ditë e mirë. Ftojmë popullin që të jetë vigjilent tash kur politikanët tanë po mundohen tu a mbyllin sytë para coptimit edhe njëher të Kosovës ashtu të coptuar me mija herë. Kërkojm nga Natoja posaqërisht nga SHBA që e kemi aleatin më të dashur që mos të lejojn hapjen edhe të një lufte të re që nuk i shkon askujt përshtati.Jemi për paqe dhe toleranc, por as 1 milimetër e tokës arbërore nuk do të jipet por do të luftohet pandërpre derisa të përmbushet amaneti i të gjithë të rënve për një Shqipëri të lirë dhe demokratike. Sërbët të cilët po thirren në Gardat e tyre, ju themi larg nga toka shqiptare se do të priten me grykën e pushkës kjo do të dëshmohet poqese ata që janë përgjegjës për ruajtjen e tërësisë tokësore lejojn hyrjen e tyre në Kosovë.F tojmë mediat elektronike dhe të Gazetave që ta transmetojnë këtë Komunikatë për hirë të informimit të drejtë të popullit. Ato media që janë të interesuara dhe kanë informim të drejtë dhe objektivë mund të jenë edhe në ushtrimet ushtarake që janë duke u zhvilluar në malet e lira të Kosovës. Garda do ju njofotj me kohë për mes mjeteve tuaja se kur dhe kush mund të jetë në këto ushtrime kur këtë vendim ta marrë grupi strategjik me qendër në Tiranë.Komandanti i Gardës Kombëtare

Flamur Kokollari

Prishtinë 28/06/2007

    • Kaçaki
    • 14th Gusht, 2011

    Si mundemi me kontaktu me juve? Si mundemi mju bashkangjit kesaj garde te bekueme?

  1. No trackbacks yet.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: